Mazowiecki Klub Karate Kyokushin - Warszawa

Mazowiecki Klub Karate Kyokushin

Boks - Warszawa

Mazowiecki Klub Karate Kyokushin

Boks - Warszawa

Sekcja BOKSU

WKRÓTCE PLAN ZAJĘĆ NA NOWY SEZON TRENINGOWY 2023-2024.

INFORMACJE  TEL. 602 675 693,  E-MAIL: biuro@superkarate.pl

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU


WARSZAWA – OCHOTA SEZON 2022/2023

Siłownia Progress, ul. Rokosowska 10 (budynek basenu, piętro -1)

DOROŚLI, MŁODZIEŻ
(pierwszy trening: czwartek, 1.09.2022)

TRENINGI BOKSU
WTORKI, CZWARTKI – TECHNIKA 19:30 – 20:30, MOTORYKA 20:30 – 21:15

Instruktor Rafał Tomala, tel. 602 675 693

Zapisy przez cały rok.

Strój sportowy, obuwie sportowe na zmianę, można korzystać z rękawic klubowych – owijki 20 zł

Składka członkowska 200 zł za miesiąc
Szczegóły w zakładce Płatności oraz 
Regulaminie Opłacania Składek.

Przed pierwszym treningiem prosimy o kontakt z instruktorem oraz wypełnienie Deklaracji Członkowskiej.

Treningi bokserskie to propozycja dla tych, którzy lubią intensywne, dynamiczne zajęcia. W trakcie każdych zajęć uczestnicy uczą się technik wyprowadzania ciosów oraz uników, a także odpowiedniej pracy nóg. To także ćwiczenia poprawiające szybkość, zwinność, siłę i kondycję. Zatem boks jest odpowiedni dla tych, którzy po prostu interesują się tą dyscypliną sportu, jak i dla tych, którzy chcą schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, poprawić swoje wyniki sportowe czy też stan zdrowia. To jednocześnie doskonały trening zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. W dodatku wśród pań stale rośnie zainteresowanie treningami bokserskimi, więc bez obaw można dołączyć i sprawdzić swoje siły.

Sekcja boksu działa już od 2002 roku szkoląc wszystkich pasjonatów tej dyscypliny sportu na różnych poziomach zaawansowania. Na zajęciach spotkać można zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wszystko dlatego, ze jest to niezwykle skuteczna forma samoobrony. Dobrze prowadzone treningi rozwijają u ćwiczących odwagę, zdecydowanie, opanowanie, koncentrację oraz poczucie wiary we własne możliwości. Znajomość technik bokserskich jest podstawowym elementem przy uprawianiu innych sportów walki, takich jak Muay Thai, MMA czy kick-boxing.

Amatorskie treningi bokserskie nie mają wiele wspólnego z brutalnymi i agresywnymi walkami na ringu. Boks to w tym wypadku ogólnorozwojowy trening, który poprawia kondycję, wzmacnia całe ciało, a do tego kształtuje charakter. Uczestnicy zajęć szybko nabierają odpowiedniej postawy, szybko uczą się właściwej pracy nóg, techniki wyprowadzania ciosów oraz ćwiczą równowagę. Treningi rozwijają też szybkość i refleks, poprawiają koordynację i uczą koncentracji, skupienia oraz spostrzegawczości. Oczywiście treningi bokserskie wpływają też świetnie na sylwetkę, gdyż podczas każdej godziny można spalić mnóstwo kalorii. Ponadto boks jest też świetny sposób na pozbycie się złych emocji i poradzenie sobie ze stresem. Wszystko to sprawia, że boks to odpowiednia dyscyplina dla każdego bez względu na wiek, płeć czy poziom zaawansowania.

Zajęcia, które organizujemy w mieście Warszawa, to doskonała propozycja dla każdego. Panie doceniają przede wszystkim możliwość szybkiej utraty zbędnych kilogramów, poprawę kondycji i zwiększenie pewności siebie. Panowie uwielbiają treningi bokserskie za to, że pomagają wyrzeźbić sylwetkę i pozwalają rozładować napięcia. Młodzież z kolei wynosi z zajęć umiejętność kontrolowania emocji, zachowania cierpliwości, dążenia do celu. Młodzi ludzie szybko uczą się szacunku i pokory, zarówno wobec samego siebie, jak i wobec przeciwnika na ringu. Dla wszystkich to także atrakcyjny sposób spędzenia wolnego czasu w mieście Warszawa oraz szansa na pozyskanie nowych interesujących znajomości.

Bez wątpienia boks to sport, w którym warto spróbować swoich sił. Dla jednych może to być wyłącznie amatorską przygodą, dla drugich – sposób na życie. Jednak zarówno jedni, jak i drudzy znajdą u nas dokładnie to czego szukają, na zajęciach dostosowanych do aktualnych umiejętności i możliwości fizycznych.

Treningi podstawowy BEZ SPARINGÓW

  • technika,
  • taktyka,
  • zajęcia na sprzęcie treningowym,
  • trening ogólnorozwojowy

Zapraszamy do udziału w treningach bokserskich!

Postępowanie zgodnie z zasadami sztuk walki jest jak wspinanie się na szczyt
- trzeba iść w górę bez odpoczynku, całkowicie się poświęcić.​