Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy, Mińsk, 7-8.12.2019

Był to niewątpliwie kolejny duży sukces naszej drużyny, a także wspaniały wyjazd. Na turniej pojechaliśmy rekordową w tej randze, bo aż dziesięcioosobową ekipą zawodników. Nasz złoty team nie zawiódł i przywieźliśmy 4 medale jako klub i 5 jako Branch, co również należy zapisać w klubowej “księdze rekordów”.

Nasi zawodnicy, nawet Ci, którzy wrócili bez medalu, dali z siebie wszystko i pokazali równorzędny, europejski poziom.

Pierwszego dnia walczyli seniorzy 35+ oraz młodzież.
Kamil Gardyjas, Stanisław Magdziarek i Wojciech Zając dali z siebie wszystko i dali dobre jak na debiutantów walki, jednak musieli w eliminacjach uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwników, kończąc turniej z cennymi doświadczeniami i wspomnieniami.
Krzysztof Pawlik i Bartosz Płoski pewnie wygrali swoje pierwsze walki (Krzyś przez ippon), w ćwierćfinałach po ciężkich, wyrównanych bojach zakończyli rywalizację w ósemce najlepszych zawodników w Europie.
Adam Rosłanowski po ciężkich zmaganiach ostatecznie zajął 3 miejsce!
Lilianna Błaszczyk w niesamowitym stylu przebrnęła jak burza przez eliminacje i ćwierćfinał i zatrzymała się dopiero w półfinale, nieznacznie ulegając zawodniczce z Rosji, przyszłej zwyciężczyni kategorii. Tym samym również uplasowała się na 3 miejscu!
Weronika Błaszczyk po pięknych, emocjonujących walkach z Ukrainką i Rosjanką dotarła aż do finału, gdzie w drodze po złoto nieznacznie uległa kolejnej zawodniczce z Ukrainy. Nie umniejsza to jednak sukcesu, jakim jest 2 miejsce!
Również 2 miejsce zajął Sensei Adam Chrzanowski z zaprzyjaźnionego CKKK, startujący w kategorii +35 lat.

Drugiego dnia walczyli seniorzy w najbardziej prestiżowej kategorii- Open.
Sensei Grzegorz Węgrzyk stoczył bardzo dobrą walkę z przeszło stu kilowym zawodnikiem z Rosji. Walka była dość wyrównana, jednak w końcówce walki różnica masy dała się we znaki i Rosjanin uzyskał przewagę. Niemniej jednak występ uważamy za bardzo udany.
Sensei Aleksandra Matysiak stoczyła świetną, wygraną walkę z równie doświadczoną Węgierką, w półfinale po dogrywce bardzo nieznacznie uległa przyszłej mistrzyni Europy, reprezentującej Rosję, a następnie po świetnym pojedynku wygrała z inną Polką – Beatą Opęchowską z Ostrołęki, plasując się na 3. Miejscu! Dodatkowo Ola wygrała również konkurs na najwięcej złamanych desek!

Poza sukcesami naszych zawodników na uwagę zasługuje jeszcze 5. Miejsce senpai Krzysztofa Jelonka z Masters Dojo oraz wygrana Sensei Patryka Sypienia z Wrocławskiego KKK

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnego występu, a medalistom wspaniałych sukcesów!

OSU!
MKKK Heart For Fight!

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *