„TOP 5” 27 lat działalności Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.

#1 Wicemistrzostwo Świata Aleksandry Matysiak na VI Wagowych Mistrzostwach Świata IKO. W dniach 15-16.04.2017 w Tokio odbyły się Wagowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów. Nasz kraj reprezentowali najlepsi z najlepszych a wśród nich nasza zawodniczka – Aleksandra Matysiak (-65kg). Jak się okazało start Oli był najlepszym wynikiem wśród wszystkich zawodników z Polski. Jedyną zaporą nie do przejścia tego dnia okazała się reprezentantka Rosji z którą przez wskazanie Ola przegrywa w finale.

#2 Występ Marcina Prachnio na X Mistrzostwach Świata w Tokio. W 2011 roku podczas X Mistrzostwa Świata Open w Japonii Marcin Prachnio dociera do najlepszej 16-ki turnieju! Marcin odpada dopiero w walce o wejście do najlepszej 8-ki z Zachari Damyanovem z Bułgarii, wcześniej pokonując kolejno A.Stepina z Rosji, S.Majozi z Wielkiej Brytanii, E.Domingueza z Argentyny oraz Y.Beppu z Japonii. Wynik Marcina jest powtórką sukcesu shihan Eugeniusza Dadzibuga z 1995r. i jednocześnie najlepszym rezultatem w historii Polskiego Kyokushin na Mistrzostwach Świata w kategorii otwartej!

#3 Złoto Aleksandry Matysiak na 32 Mistrzostwach Europy w Warnie. 19-20 maja 2018 roku uczestniczyliśmy w 32 Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin, które odbywały się w Bułgarii w Warnie.  Tego dnia tryumfuje pracowitość, zaangażowanie, talent oraz myśl szkoleniowa naszej najlepszej zawodniczki. Ola zdobywa złoto oraz „Best Spirit Award”!

#4 Organizacja Mistrzostw Europy Junorów Karate Kyokushin. 17 grudnia 2011 roku gościliśmy młodszych zawodników (14-17 lat) z całej Europy. W zawodach wzięło udział 140 zawodników z Rosji, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Włoch, Austrii i oczywiście z Polski. Kadra narodowa zgromadziła dobytek 5 złotych, 10 srebrnych i 13 brązowych medali. Nas najbardziej cieszyły sukcesy naszych zawodników. Przemysław Buczek zdobywa złoto w kategorii „Chłopcy 16-17 lat do 75kg” a Malgorzata Bojsza złoto w kategorii „Dziewczęta 16-17 lat do 60kg”. Impreza ta była kulminacyjnym punktem obchodów dwudziestolecia działalności naszego Klubu.

#5 Organizacja XXXVII Mistrzostw Polski Karate Kyokushin. 30 maja 2010 roku w hali OSiR przy ul. Nowowiejskiej gościliśmy zawodników z całego kraju aby podczas dwóch dni zmagań wyłonić najlepszych zawodników w Polsce w poszczególnych kategoriach wagowych. Zawody zakończyły się nie tylko sukcesem organizacyjnym ale również szkoleniowym. Złoto w swoich kategoriach wagowych zdobywają Marcin Prachnio (-80kg) oraz Maciej Miller (-65kg).

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *